NASI PARTNERZY
Be Social      

UMOWA

 

BEZPIECZNY MECHANIZM

  

Jedyny, ale bardzo ważny dokument, który naprawdę warto wypełnić i mieć ze sobą to poniższa "UMOWA UŻYCZENIA".

 

1. Umowa potwierdza na piśmie warunki, na jakich co komu się pożycza i co od kogo się pożycza. Zapobiegnie to ewentualnym nieporozumieniom.

 

2. Znajdujący się na umowie podpis, adres i kontakt do właściciela z pewnością ułatwi też na trasie przebieg ewentualnego kontaktu z... Policją.

 

3. Podpis i dane osoby biorącej sprzęt w użytkowanie będą dodatkowym zabezpieczeniem dla właściciela pojazdu. Dlatego zalecamy zawieranie umów pomiędzy osobami pełnoletnimi, których tożsamość może poświadczyć dowód osobisty.

 

4. Poświęćcie jej wspólnie trochę czasu. Zastanówcie się, czy nie uzgodnić jej treści i nie sporządzić dwóch egzemplarzy jeszcze przed osobistym spotkaniem. Tak, aby podczas niego już tylko podpisać się pod umową.

 

Oczywiście poziom zaufania i wynikające z niego warunki użyczenia są sprawą całkowicie indywidualną. Można zaufać sobie na słowo, można oddać/przyjąć w zastaw dokumenty lub nawet pieniądze. Każdy zaś z tych i innych sposobów można zawrzeć w umowie. Dla własnego bezpieczeństwa i spokoju!

 

PRZECZYTAJ I WYDRUKUJ UMOWĘ (PDF)